بازگشت «کیهان» به خانه‌ها

Cosmos New Series
بسیاری از علاقه‌مندان نجوم، با مجموعه‌ی تلویزیونی کاسموس (کیهان) و مجری توانمند آن، کارل ساگان به‌خوبی آشنا هستند. این مجموعه برای نخستین بر در سال ۱۹۸۰ در تلویزیون‌های آمریکا پخش شد و تا مدت زمانی طولانی رکورد پربیننده‌ترین مجموعه‌ی علمی تاریخ آمریکا را ازآن خود کرده بود. علاوه بر این پس مدت کوتاهی این برنامه به پخش بین‌المللی رسید و میهمان ۶۰ کشور مختلف و ۷۵۰ میلیون بییننده در سراسر جهان بود.
ساگان در این مجموعه‌ی تلویزیونی با زبانی ساده و عامه‌فهم به توضیح و تبیین موضوعات و معماهای نجومی می‌پرداخت و هر بار ببیننده را به با ماشین زمان خود طی سفری دور و دراز از زمین و منظومه‌ی شمسی گرفته تا اعماق کیهان همراهی می‌کرد. اما با مرگ کارل ساگان در سال ۱۹۹۶ این مجموعه نیز پایان یافت.

آنی درویان، بیوه ی ساگان که در پشت صحنه‌ی این مجموعه همکاری می‌کرد همواره در فکر این بود که این مجموعه دوباره از سر گرفته شود و به همان قوت بتوانند مخاطبان سراسر دنیا را جذب خود کند. به این ترتیب ایده‌ی خود را با یکی از مشهورترین اخترفیزیکدانان جهان یعنی نیل دیگرس تایسون و تهیه‌کننده‌ی مجموعه‌ی پیشین، استیون ساتر که از قضا او هم اخترفیزیکدان است مطرح می‌کند. تایسون، درویان را با یکی از انیماتورهای مشهور هالیود به نام سث مک فارلن آشنا می‌کند که بعدها از طریق وی موفق شد با مدیران شبکه‌ی شناخته‌شده‌ی فاکس دیدار و گفت‌وگو کند. پس از بحث و گقت‌وگوهای فراوان سرانجام درویان با شبکه‌ی فاکس به نتیجه رسید و قرار شد این مجموعه با مجری‌گری نیل تایسون و کارگردانی دیوید ساموئل در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی هم‌زمان در دو شبکه‌ی فاکس و نشنال جئوگرافی به نمایش دربیاید. صاحب‌امتیاز و پدیدآورندگان این مجموعه‌ی جدید نیز آنی درویان و استیون ساتر خواهند بود.

Ann Drouyan- Neil Degrase Tyson

نیل دیگرس تایسون، اخترفیزیکدان و مروج علم به همراه آنی درویان بیوه ی کارل ساگان و سازنده ی مجموعه ی جدید «کیهان» – امتیاز تصویر: شبکه فاکس

این مجموعه در ۱۳ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای تولید خواهد شد و نام کامل آن : «کیهان : سفری ماجراجویانه در فضا-زمان» است. نام پیشین که ساگان مجری‌گری آن را برعهده داشت «کیهان: سفری شخصی» بود. در زمان ساگان فناوری انیمیشن تا به این حد پیشرفته نکرده بود و البته بسیاری از رازهای کیهان مانند انرژی تاریک همچنان سربه مهر باقی مانده بود. اکنون تایسون اطلاعات تروتازه و فناوری‌ای به مراتب پیشرفته‌تر در اختیار دارد. بنابراین انتظار می‌رود با توجه به شخصیت محبوبی که دارد این مجموعه را به یکی از مجموعه‌های علمی پرمخاطب جهان تبدیل کند.
به تازگی تیزری از این مجموعه تهیه شده است که بخشی از آن به عنوان تبلیغ دیروز به طور رسمی در شبکه‌ی فاکس پخش شد. در ادامه می‌توانید این تیزر را به طول کامل تماشا کنید.

 

دانلود ویدیو: نسخه‌ی ۱۰۴۴ kbps  (بیست و شش مگابایت) – نسخه‌ی ۴۶۶ kbps (دوازده مگابایت)

درباره نویسنده

174مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress