اجرای سارا برایتمن در فضا

Brightman1

طرح برچسب مأموریت فضایی برایتمن که در آن از شمایل یک زن بهره گرفته شده است

سارا برایتمن به همراه همسر سابقش٬ اندرو لوید وبر در حال آماده کردن قطعه‌ای هستند که برایتمن بتواند در ایستگاه فضایی بین‌المللی اجرا کند.

این سوپرانو بریتانیایی که اکنون در حال تمرین‌های فضانوردی در شهر ستارگان موسکو است٬ در نخستین روز ماه سپتامبر سوار بر راکت سایوز روسیه به سوی فضا پرواز خواهد کرد.

این خواننده‌ی ۵۴ ساله حدود ۱۰ روز را در ایستگاه فضایی بین‌المللی در ارتفاع ۴۲۰ کیلومتری زمین سپری خواهد کرد. برایتمن در کنفرانس خبری در لندن گفت: « شرایط خواندن در فضا بسیار با شرایط اجرا در زمین متفاوت است.» وی درباره‌ی جزئیات اجرای‌ش در فضا می‌گوید: «من در نظر دارم تا بتوانم در فضا با یک گروه کُر یا گروه کودک یا خواننده‌ی دیگر یا یک ارکستر روی زمین متصل شوم.» او همچنین اضافه کرد که وی با همکاری لوید وبر به دنبال آهنگی بوده‌اند که برای مفهوم فضا مناسب باشد.

Brightman2

برایتمن از ماه ژانویه مشغول تمرین در مدرسه‌ی فضانوردی شهر ستارگان روسیه بوده است

برایتمن این آهنگ را هفته‌ی پیش در نیویورک ضبط کرد و در اواخر امسال در کارنامه‌ی هنری‌اش ظاهر خواهد شد. وی درباره‌ی این اجرا به خبرنگاران گفت: «خواندن در شرایط ریز-گرانش با خواندن در این‌جا بسیار متفاوت است. ما در هنگام خواندن٬  این‌جا روی زمین ثابت هستیم و اطرافمان هواست. این کار بسیار متفاوتی خواهد شد. من در تلاشم تا قطعه‌ی زیبا در عین حال با پیامی ساده پیدا کنم که خواندندش آن‌چنان پیچیده نباشد.»

در سال ۲۰۱۳ ٬ کریس هدفیلد٬ فضانورد کانادایی٬ آهنگ «شگفتی فضا» اثر دیوید بویی را در ایستگاه فضایی بین‌المللی اجرا کرد که ویدیو آن در وب‌سایت یوتیوب بیش از ۲۴ میلیون بار دیده شده است.

گفته می‌شود که برایتمن برای این سفر حدود ۵۱ میلیون دلار هزینه‌ کرده است تا هشتمین توریست فضایی باشد که با هزینه‌ی شخصی به فضا سفر می‌کند. او در این‌باره گفت که هزینه‌ی سفر را خودش پرداخت کرده است اما نمی‌تواند بگوید که رقم قراردادش چقدر است. وی یکی از سه فضانوردی است که به ایستگاه بین‌المللی پرواز خواهند کرد.  آخرین توریست فضایی پیش از او٬ گای لالیبرت٬ موسس شرکت سیرکه دو سولی بود که در سال ۲۰۰۹ به ایستگاه فضایی سفر کرد.

Brightman3

در شهر ستارگان٬ برایتمن می‌آموزد که چند آزمایش علمی انجام دهد که از جمله‌ی آن‌ها تأثیر ریز-گرانش بر صدایش است

برایتمن  گفت که هنگامی که کودکی ۹ ساله بود٬ فرود نخستین انسان روی ماه را تماشا کرد و آن لحظه در زندگی‌اش «لحظه‌ای کلیدی» محسوب می‌شود.

برایتمن کنفرانس خبری روز سه‌شنبه را این‌گونه آغاز کرد: « با بسیاری از کسانی که پیش از من به فضا سفر کرده‌اند صحبت کرده‌ام. همه‌ی آن‌ها گفتند که وصف‌ناشدنی است. ترکیبی از ترس و شادی را احساس می‌کنی. احساس فروتنی می‌کنی اما می‌توانی تصویر بزرگ‌تری ببینی.» او در ادامه افزود: « راهی بسیار غیرعادی مرا به این نقطه رسانده و سفر آسانی نبوده است. من چیزهایی بسیار درباره‌‌ی خودم فهمیدم.»

این خواننده همچنین مدت زمانی را با «تیم پیک» صرف تمرین فضانوردی در شهر ستارگان کرده است. پیک نخستین فضانورد رسمی بریتانیایی خواهد بود که سرانجام در اواخر سال ۲۰۱۵ به ایستگاه فضایی پرواز خواهد کرد.

برگرفته از بی‌بی‌سی

درباره نویسنده

179مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2017 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress