خورشیدگرفتگی٬ ایستگاه فضایی بین‌المللی و سرمای ۱۹- درجه

ُThierry Legault

امتیاز و حق‌نشر تصویر: تیری لوگو

خورشیدگرفتگی کلی دیروز٬ ۲۹ اسفند در بسیاری از نقاط دنیا قابل مشاهده نبود و بخش‌هایی هم که قابل مشاهده بود عمدتاً به صورت جزئی رخ می‌داد. اما با این وجود برخی از تصاویر آن‌چنان زیبا و ماهرانه ثبت شده‌اند که تحسین بسیاری را برانگیخته است. از جمله‌ی این تصاویر٬ می‌توان به شاهکار تیری لوگو٬ عکاس مطرح آسمان اشاره کرد که در ثبت و هدف‌گیری ایستگاه فضایی بین‌المللی بسیار متبحر است. وی تصاویر متنوع از شکار ایستگاه فضایی بین‌المللی در مقابل ماه دارد. اما نمونه‌ی خورشیدگرفتگی آن شاهکار است. عکاس با محاسبات قبلی در زمان و مکان مناسب (اسپانیا) قرار گرفت و موفق‌شد لحظه‌ای که زمین٬ ایستگاه فضایی بین‌المللی٬ ماه و خورشید در یک خط قرار گرفتند را ثبت کند و این تصویر بی‌نظیر را عرضه کند.

3004990

امتیاز و حق‌نشر تصویر: تونچ تزل٬ جهان در شب 

این تصویر از دریچه‌ی دوربین تونچ تزل٬ عکاس کارکشته‌ی آسمان شب و عضو پروژه‌ی جهان در شب Twan  از مجمع‌الجزایر سوالبارد در نروژ گرفته است. وی درباره‌ی ثبت این عکس می‌نویسد: «تنها مشکل برودت شدید هوا بود که در روز حدود  ۱۹- درجه بود و در حین گرفت کلی کاهش بیشتری هم پیدا کرد؛ این شرایط دمایی برای تجهیزات عکاسی هم مناسب نبود.»

WillG

امتیاز و حق‌نشر تصویر: ویل گیتر

ویل‌ گیتر٬ منجم و روزنامه‌نگار علم این تصویر را- که فرایند گرفت را نشان می‌دهد- از مجمع‌الجزایر فارو گرفته است. گفته می‌شود نزدیک به ۱۱ هزار نفر برای دیدن این خورشیدگرفتگی به جزایر فارو سفر کرده‌اند.

 

درباره نویسنده

174مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress