گوی‌های چرخان

space-072412-004-617x416

تپ‌اخترها معمولاً‌ با سرعت ثابتی به دور خود می‌چرخند اما گاهی در حین چرخش به‌طور ناگهانی سرعت آن‌ها افزایش می‌یابد. اما چه چیزی باعث این افزایش سرعت می‌شود؟ هنوز هیچ‌کس دقیقاً‌ نمی‌داند.

تپ‌اخترها درواقع ستاره‌های نوترونی‌اند که از انفجارهای ابرنواختری به جامانده‌اند، این ستاره‌ها هنگام چرخش پرتوهای شدید الکترومغناطیسی می‌تابانند که این تابش‌ها از زمین دریافت و ثبت می‌شود. نظریه‌ای که تا به حال برای این سرعت چرخش ناگهانی وجود داشته است مبنی بر این است که مواد سیال داخل ستاره انرژی خود را که از چرخش بسیار سریع به دست آمده است به پوسته‌ی ستاره منتقل می‌کنند. البته این توضیح ناقص و مبهم است و به همین علت گروهی از اخترشناسان دانشگاه Southampton سعی در رد این نظریه و ارائه‌ی توضیح بهتری برای آن دارند.

نلیز آندرسن Nils Andersson از این گروه می‌گوید: «تصور کنید که تپ‌اختر کاسه‌ای پر از سوپ است. همان‌طور که کاسه با سرعت معینی می‌چرخد، سوپ داخل آن سریع‌تر حرکت می‌کند. تماس میان سطح کاسه و سوپ باعث افزایش سرعت چرخش کاسه می‌شود. هرچه سوپ بیشتر باشد،‌ کاسه سریع‌تر می‌چرخد. اما بررسی‌های ما نشان می‌دهد که مقدار سوپ (مواد سیال) داخل تپ‌اختر کم‌تر از حدی است که بتواند چنین افزایشی را ایجاد کند». همین یافته‌ی کوچک می‌تواند شناخت بهتری از این ستاره‌های چگال و عجیب به ما بدهد.

اما این گروه درنظر دارند تا با مدل‌های ریاضی و محاسبات خود همراه با اطلاعات به دست آمده از تلسکوپ‌های رادیویی و برخی نظریه‌ها در فیزیک هسته‌ای به جنگ نظریه‌‌های قبلی در این زمینه بروند. اما آیا موفق خواهند شد؟

 منبع: Astronomy.com

درباره نویسنده

179مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress