مرور کتاب: اخترشناسی، راهنمای عملی

book2

اخترشناسی، راهنمای عملی

  • نویسنده: ایان ریدپات
  • مترجم: پوریا ناظمی
  • ناشر: نی
  • سال انتشار: ۱۳۹۱
  • تعداد صفحه: ۲۹۹
  • قطع: وزیری

این کتاب ترجمه‌ای است از کتاب ستاره‌شناسی از مجموعه کتاب‌های شاهد عینی انتشارات .DK در این کتاب که به صورت تمام رنگی و به همراه تصاویر و داده‌نگاری‌های (اینفوگرافی) فراوان به چاپ رسیده است، شما می‌توانید به طور مقدماتی با دانش ستاره‌شناسی آشنا شوید. در اخترشناسی، راهنمای عملی داستان ستاره‌شناسی را از تاریخ دوران باستان آن آغاز می‌شود و آن را تا آخرین یافته‌های جدید ستاره‌شناسی پیش می‌آورد. در بخشی از کتاب به اختصار به توضیح عالم و تحول آن و همچنین به ستار‌ه‌ها و سرنوشت آن‌ها و منظومه‌ی شمسی پرداخته می‌شود.

در بخش دوم کتاب راهنمایی برای انتخاب تلسکوپ یا دوربین دوچشمی برای کسانی که تازه قدم به دنیای نجوم گذاشته‌اند آورده شده و در بخش سوم راهنمای رصد در آسمان شب منتشر شده است. در این بخش ضمن معرفی روش‌های جهت‌یابی در آسمان به صورت دقیق هر صورت فلکی و مهم‌ترین اجرام که می‌توان رصد کرد در آن آورده شده است. در انتها نیز نقشه‌های ماهانه‌ی رصد آسمان شب و همین‌طور جدول مهم‌ترین رویدادهای سال‌های آینده منتشر شده است.

باتوجه به این‌که بین زمان ترجمه و انتشار این کتاب فاصله‌ی زیادی افتاد، پیش از چاپ بار دیگر این کتاب  مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته است و اطلاعات آن به روز شده است. همچنین توضیحاتی در بخش‌هایی که به نظر ضروری می‌آمده است بر آن افزوده شده است (این توضیحات برگرفته از وب‌سایت شخصی مترجم، آقای پوریا ناظمی، است).

از همین مجموعه:

مرور کتاب: فرهنگ‌نامه‌ی نجوم و فضا

مرور کتاب: پژوهشی در زیج‌های دوره‌ی اسلامی

 مرور کتاب: اساطیر یونانی و صورفلکی

مرور کتاب: من،‌آسیموف

 

درباره نویسنده

179مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2017 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress