ارتباط اتاق کنترل با ایستگاه فضایی قطع شد!

ISS

امروز حوالی ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران ارتباط ایستگاه فضایی بین‌المللی با مرکز کنترل آن در هیوستون آمریکا قطع شد. به‌گزارش Universe Today ٬‌ این ارتباط با وجود تلاش‌های فراوان همچنان قطع است. ارتباط هنگامی قطع شد که اعضای هدایت‌کننده‌ی مأموریت در هیوستون مشغول به‌روزرسانی نرم‌افزارهای کامپیوترهای ایستگاه فضایی بودند اما در این میان به نظر می‌آید که یکی از دستگاه‌های ایستگاه‌ فضایی در هنگام رله کردن اطلاعات با مشکل روبرو می‌شود و همین سبب از دست دادن ارتباط با ایستگاه فضایی می‌شود. مهندسان با استفاده از اطلاعات پشتیبانی که تهیه کرده‌ بودند کامپیوتر اصلی را به حالت اولیه‌ی خود بازگرداندند اما موفق نشدند تا با ماهواره‌ی TDRS ناسا که وظیفه‌ی مسیریابی ایستگاه فضایی را به عهده دارد ارتباط برقرار کنند. 

اعضای هدایت‌کننده‌ی مأموریت موفق شدند تا از طریق ایستگاه‌های زمین‌پایه‌ی روسی با ایستگاه فضایی ارتباط برقرار کنند و دستوالعمل‌های لازم برای ارتباط مجدد با کامپیوتر پشتیان را به اعضای ایستگاه فضایی منتقل کردند. کوین فورد٬ سرپرست مأموریت ۳۸ ایستگاه فضایی گفت که وضعیت ایستگاه فضایی مساعد است و همه‌ی اعضای مأموریت شرایط خوبی دارند. 

این اتفاق پیش از برنامه‌ی تلویزیونی ناسا که به فعالیت‌های ایستگاه فضایی می‌پردازد رخ داد. برندی دان٬ گزارش‌گر این برنامه اعلام کرد: « ما هنوز داده‌هایی را دریافت می‌کنیم که نشان می‌دهد در ایستگاه فضایی همه‌چیز به‌خوبی پیش می‌رود و با روندی که طی می‌کنیم ارتباط با زمین برقرار خواهد شد و شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد. انتظار می‌رود که این ارتباط تا حدود یک ساعت دیگر دوباره‌ برقرار شود اما اگر مشکلی پیش بیاید حتماً مخاطبان را مطلع خواهیم کرد.»

درباره نویسنده

179مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress