ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۹- از زیست‌شناسی بیزار بود

هاوکینگ در دانشگاه کیهان‌شناسی را برای ادامه‌تحصیل برگزید علی‌رغم این حقیقت که در آن زمان رشته‌ی چندان پذیرفته‌شده‌ای نبود.

هاوکینگ در دانشگاه کیهان‌شناسی را برای ادامه‌تحصیل برگزید علی‌رغم این حقیقت که در آن زمان رشته‌ی چندان پذیرفته‌شده‌ای نبود.

جین مک‌گرث

ترجمه: شادی حامدی آزاد

استیون هاوکینگ از کودکی به ریاضیات هم علاقه‌ی فراوانی داشت و مایل بود کارشناسی ارشدش را در این رشته بگیرد. البته پدرش نظری کاملاً متفاوت داشت و علاقه‌مند بود که او پزشکی بخواند. اما استیون هیچ علاقه‌ای به زیست‌شناسی نداشت. جایی گفته بود که به نظرش این رشته «زیادی نادقیق و زیادی توصیفی» است. و او ترجیح می‌داد ذهنش را درگیر مفاهیم دقیق‌تر و کاملاً تعریف‌شده کند.

البته یکی از مشکلات این بود که آکسفورد کارشناسی ارشد ریاضی نداشت و استیون سرانجام رشته‌ی فیزیک را برای ادامه‌تحصیل انتخاب کرد. درواقع او در رشته‌ی فیزیک هم بر پرسش‌های بزرگ‌تر تمرکز کرد. وقتی قرار شد میان دو گرایش فیزیک ذرات، یعنی بررسی ذرات زیراتمی، و کیهان‌شناسی، یعنی بررسی کلّ عالم، یکی را انتخاب کند او دومی را برگزید. او کیهان‌شناسی را علی‌رغم این حقیقت برگزید که به گفته‌ی خودش در آن زمان رشته‌ی چندان پذیرفته‌شده‌ای محسوب نمی‌شد.

این سری مقاله را می‌توانید شنبه‌ها دنبال کنید.

از همین مجموعه:

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ

درباره نویسنده

146مطلب نوشته است .

  • farnoosh

    سلام
    ممنون از خانم شادی حامدی آزاد که به ترجمه ی این متن پرداخته اند.

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress