ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: (۱) برای نجات نسل بشر پرواز گرانش صفر را امتحان کرد

هاوکینگ اعلام کرده که قصد دارد سوار بر فضاپیماهای تجاری شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر کند. از نخستین مدل این فضاپیماها در پاییز سال 2009 پرده‌برداری شد.

هاوکینگ اعلام کرده که قصد دارد سوار بر فضاپیماهای تجاری شرکت ویرجین گلکتیک به فضا سفر کند. از نخستین مدل این فضاپیماها در پاییز سال ۲۰۰۹ پرده‌برداری شد.

جین مک‌گرث

ترجمه: شادی حامدی آزاد

در سال ۲۰۰۷، استیون هاوکینگ ۶۵ساله پرواز «گرانش صفر» را آزمود و توانست به‌لطف این آزمایشْ مدتی از صندلی چرخدارش جدا شود. این آزمایش عبارت است از پرواز با هواپیمایی که صعود و فرودهای ناگهانی و پُرشیب آن (که هر کدام ۲۵ ثانیه طول می‌کشد) موجب می‌شود که مسافران چند دور در طول پرواز بی‌وزنی و گرانش صفر را تجربه کنند.

هاوکینگ، که در این پرواز برای نخستین بار پس از چهار دهه از صندلی چرخدارش جدا شده بود، حتی می‌توانست پشتک‌های ژیمناستیکی بزند. او همچنین جایی را برای پرواز زیرمداری در پروژه‌ی آینده‌نگر شرکت ویرجین گلکتیک ریچارد برانسون رزرو کرده است.

اما شاید این‌که او چرا این کار را انجام داده از این‌که چه کارهایی در این پرواز کرده است جالب‌تر باشد. وقتی از او پرسیده شد که چرا می‌خواهد این پرواز را انجام بدهد، مسلماً به اشتیاقش به سفرهای فضایی اشاره کرد. اما دلایل او برای انجام‌دادن چنین سفری و پشتیبانی او از سفرهای فضایی به‌طور کل عمیق‌تر از این حرف‌هاست.

هاوکینگ بر این باور است که اگر قرار باشد نسل بشر زندگی درازی داشته باشد، باتوجه به مسئله‌ی گرمایش جهانی و احتمال وقوع جنگ اتمی، این زندگی قطعاً در فضای خارج از زمین است. او با این امید از سفرهای فضایی خصوصی پشتیبانی می‌کند که روزی این سفرها از نظر هزینه در دسترس عموم مردم قرار بگیرند. او امیدوار است بشر بتواند برای بهره‌گیری از منابع سیارات دیگر به این دنیاها سفر کند.

از همین مجموعه:

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۹- از زیست‌شناسی بیزار بود

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۸-عضو تیم قایق‌رانی آکسفورد بود

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۷- در ۲۱سالگی به او گفتند فقط چند سال دیگر زنده است

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ:۶- در تدوین نظریه‌ی عالم بی‌مرز مشارکت داشت

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۵- شرطی را درباره‌ی سیاه‌چاله‌ها باخت

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۴- چندین جایزه و مدال افتخار دریافت کرده است

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۳- نویسنده‌ی کتاب کودکان است

ده نکته‌ی جالب درباره‌ی استیون هاوکینگ: ۲- به احتمال وجود بیگانگان فضایی باور دارد

درباره نویسنده

146مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress