جهشی بزرگ برای بشریت؛ سالگرد فرود مه‌نشین آپولو ۱۱ بر ماه

Eagle Module 1

مه‌نشین عقاب که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین را باخود به همراه داشت در حال فرود روی سطح ماه است

۴۴ سال پیش در چنین روزی مه‌نشین آپولو ۱۱ پس از طی ۳ روز و ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه سفر از زمین٬‌ سرانجام روی دریای آرامش قمر نقره‌گون زمین فرود آمد و شگفت‌انگیزترین لحظات تاریخ بشریت را رقم زد. تنها به فاصله‌ی چند ساعت از فرود٬ در روز ۲۱ جولای نیل آرمسترانگ و باز آلدرین روی ماه قدم نهادند تا نام خود را به عنوان نخستین انسان‌های فاتح ماه ثبت کنند. نیل آرمسترانگ پس از قدم نهادن روی ماه به عنوان نخستین انسان٬ جمله‌ی معروفی را به زمین مخابره کرد که با گذشت ۴۴ سال از آن واقعه٬ هم‌چنان بر سر زبان‌هاست: « گام کوچک یک انسان٬ جهشی بزرگ برای بشریت»


هر چند نیل آرمسترانگ در سال ۲۰۱۲ درگذشت و اما نامش تاریخ جاودان خواهد ماند. در ادامه دو لینک فوق‌العاده از شبیه‌سازی مأموریت آپولو ۱۱ را برای‌تان قرار داده‌ایم تا با چند و چون این مأموریت و راه رسیدن به ماه بیش‌تر آشنا شوید:

We Chose The Moon

First Men On The Moon

بازی زیبایی در محیط گوگل ارث طراحی شده‌ است که در آن شما نقش نیل آرمسترانگ را بازی می‌کنید و باید سعی کنید با حداقل سوختی که دارید مه‌نشین را درست در نقطه‌ی مورد نظر روی ماه فرود بیاورید.  برای وارد شدن به محیط این بازی به لینک زیر بروید: (ایجاد نیروی مخالف با استفاده از سوخت = کلید Space)

Moon Lander

 

درباره نویسنده

174مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2017 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress