فراتر از ایستگاه فضایی

Consept-Colonies

شاید در نظرتان ایستگاه‌ فضایی بین‌المللی بسیار باشکوه و سحرآمیز جلوه کند و سفر به آن آرزوی همیشگی‌تان باشد. اما باید بگویم که ایستگاه فضایی در مقابل طرح‌های پایگاه فضایی که تاکنون ارایه شده است سر درگریبان خواهد گرفت و به‌گوشه‌ای خواهد خزید.

البته این معنی نادیده گرفتن ویژگی‌های منحصر به فرد این خانه‌ی فضایی نیست.  در هر صورت تا همین چند ماه پیش ایستگاه فضایی بین‌المللی تنها مأمن فضانوردان و آزمایش‌های فضایی‌شان بود (پیش از ایستگاه فضایی چین) و دست‌آوردهای علمی حاصل از این ایستگاه بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اما طرح‌هایی که دانشمندان ناسا در تابستان ۱۹۷۵ از پایگاه‌‌های فضایی ارایه کرده‌اند چندین بار جذاب‌تر و شگفت‌انگیزتر از ایستگاه فضایی‌اند. مفاهیمی مانند گرانش مصنوعی٬ کاشت درختان٬ طلوع‌وغروب‌های بین‌ستاره‌ای٬ شهرک‌های شلوغ٬ زمین‌های کشاورزی فراخ و حتی پرواز گلایدرها در این مجموعه طرح‌ها به چشم می‌خورد. 

این پایگاه‌های فضایی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که جمعیتی بین ۱۰ هزار نفر تا یک میلیون نفر را در خود جای دهند. طرح‌های ایستگاه‌های سکونت پذیر اعماق آسمان محصول ۳ پژوهش تابستانه درباره‌ی پایگاه‌های فضایی است که محققان مرکز تحقیقات ایمز ناسا در سال ۱۹۷۵ در دانشگاه استنفورد انجام دادند که همگی آن‌ها شگفت‌انگیزند. 

[vslider name=”

vslider_options

“]

امتیاز تصاویر: مرکز تحقیقات ایمز ناسا

برگرفته از: Io9.com

درباره نویسنده

174مطلب نوشته است .

[email protected]

تمام حقوق این سایت برای © 2017 كانوت. محفوظ است.
Powered by Persian Wordpress